13 ترفند تمیز کاری با سیلیکات سدیم مایع

کاربرد سیلیکات سدیم مایع در مواد شوینده و صابون
سیلیکات سدیم به عنوان یک ورودی اساسی برای مواد شوینده استفاده می شود که به عنوان یک عامل دفلوکولانت و امولسیون کننده عمل می کند. این امر تجزیه ذرات معدنی، کثیفی، گریس و سایر ناخالصی ها را تسهیل می کند، آنها را در آب پراکنده می کند و آنها را در محلول شستشو معلق می کند، که از جمع شدن و چسبندگی مجدد آنها جلوگیری می کند.

این محصول همچنین رطوبت بین محلول و سطح تحت درمان را افزایش می دهد، زیرا کشش سطحی را کاهش می دهد. بنابراین، این امر به میزان زیادی به روند شستشو کمک می کند و تسهیل می کند.

به همین ترتیب، یک عمل نرم کننده ایجاد می کند. این به این دلیل است که سیلیکات ها هنگام واکنش با آب، ترکیباتی تولید می کنند. این مواد معدنی و سختی آب را از بین می برد و آنها را در شستشو از بین می برد. این عمل از الیاف در برابر پارچه ها و سطوح محافظت می کند و حتی تمایل به از دست دادن رنگ را کاهش می دهد.

سیلیکات سدیم همچنین در ساخت صابون ها استفاده می شود و فواید مختلفی را ارائه می دهد، زیرا به تشکیل کف فراوان و ماندگار کمک می کند. علاوه بر این، حلالیت را کنترل می کند تا از مصرف سریع صابون جلوگیری کند و به نوبه خود، به طور موثر از آن استفاده شود.

سدیم سیلیکات

از طرفی پتانسیل هیدروژن را تنظیم می کند تا به پوست آسیب نرساند و در حین عملیات شستشو حفظ شود (به عنوان یک بافر عمل می کند). در نهایت از تشکیل ناخالصی ها و چربی هایی که زمان نگهداری صابون را کاهش می دهد جلوگیری می کند.

در معدن از آن در شناورسازی مواد معدنی استفاده می شود.
در صنعت رنگ، ویسکوزیته سیستم مایع را کنترل می کند، یک اثر ضخیم کننده ایجاد می کند که منجر به یک سیستم بسیار پایدار می شود.
در صنعت شوینده باعث افزایش رطوبت می شود، امولسیفایر، دفلوکولانت است، خاصیت قلیایی فرآیند را افزایش می دهد، دارای اثر بافر، جدا کننده و نرم کننده است.
در صنعت سرامیک، به عنوان یک دفلوکولانت در ساخت اسلیپ عمل می کند. سیالیت مواد را حفظ می کند.
در صنعت ریخته گری به عنوان چسب در ساخت قالب های ریخته گری قطعات فلزی آهنی و غیر آهنی عمل می کند. عامل شار.